środa, 4 sierpnia 2021

Batman. Wojownicze Żółwie Ninja

Bardzo długo nie zamieszczałem żadnych wpisów, pomimo iż stos pozycji przeczytanych rośnie i rośnie. Mam jakąś niemoc, ale postanowiłem ją dziś przełamać pisząc słów kilka na temat komiksu przeczytanego jeszcze w lipcu. Przebojem na listę moich ulubionych pozycji trafił album Batman. Wojownicze Żółwie Ninja dość niezwykłe połączenie bohaterów z zupełnie różnych uniwersów. 

W albumie zawarto opowieści pokazujące nam zmagania Wojowniczych Żółwi Ninja wspomaganych przez Batmana z najbardziej ikonicznymi zakapiorami typowymi dla obu komiksowych światów. Nie będę nawet silił się na tradycyjne już sygnalizowanie najważniejszych wątków fabuły - jedyne co musicie wiedzieć o tym albumie to to, że jest znakomity, a akcji jest sporo. Także stawka jest ogromna bo idzie o istnienie całego świata - jest się zatem o co bić. Bohaterowie są mięsiści, żółwie są dokładnie takie jak zapamiętałem z kreskówki z lat '90 - naprawdę wojownicze i pełne humoru, oddające młodzieżowy charakter -, Shredder jest tak zły i bezwzględny, że samo jego pojawienie się mrozi krew w żyłach, Krang ohydny i pomysłowy, a Bane ucieleśnia atawistyczną i brutalna siłę. Są też inne ważne postacie a ich zmagania dostarczają wiele satysfakcji. Tutaj bardzo mocno wybija się przywódca Klanu Uśmiechu będący hybrydą Jokera i Shreddera - no cudo!

Teraz mógłbym się jeszcze pretensjonalne wymądrzyć na temat pracy ilustratorów i scenarzystów, ale nie chce mi się, trzeba się pogodzić, że niestety nie będę, idąc za tekstem znanej piosenki, "forever young" i nie zawsze zajadę na wszystko czas i siłę. Ale zachęcam Was do odwiedzenia bloga Skrzydła Gryfa  gdzie znajdziecie recenzje tego, a także wielu innych komiksów. Ja od siebie napiszę, że pod względem wizualnym jak i fabularnym czuje się usatysfakcjonowany. Rysunki są dynamiczne i szczegółowe, a stonowane, wręcz mroczne, barwy świetnie oddają klimat zagrożenia i walki.   

Odwiedź mnie na Lubimy Czytać i Facebooku !

INFO
Scenariusz: James Tynion IV, Ryan Ferrier
Ilustracje: Freddie E. Williams II, Kevin Eastman
Tytuł: "Batman. Wojownicze Żółwie Ninja"
Wyd.: Egmont, Warszawa 2021
Il.str.: 432
Cena: 119,99 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ujmująca Kirke

Jeszcze nie do końca ochłonąłem po lekturze rewelacyjnej Pieśni o Achillesie  , a   wiedziałem już, że koniecznie będę musiał przeczytać inn...