wtorek, 4 maja 2021

Star Wars. Przebudzenie Mocy. Niesamowite przekroje

W dużej mierze to statki kosmiczne budują klimat "Gwiezdnych wojen" i dla każdego fana są ich nieodzownym elementem. Na wielkich okrętach dowodzenia rozgrywają się kluczowe dla fabuły sceny, a i pojedynki małych jednostek myśliwskich są nie bez znaczenia. W mojej kolekcji długo brakowało książki prezentującej najbardziej charakterystyczne pojazdy z filmu "Star Wars. Przebudzenie Mocy", teraz to się zmieniło.

Przyznam, że całkiem rozmyślnie nie kupowałem tej książki w momencie premiery. Tak się składa, że jakoś tego typu publikacje lubię najmniej. Zdecydowanie wole te prezentujące szkice koncepcyjne czy przybliżające bohaterów i wydarzenia. Tak się jednak złożyło, że w ostatnim czasie pojawiło się sporo przecen pozwalających dosłownie za kilka złotych uzupełnić swoją bibliotekę, skorzystałem z tej możliwości.

Album prezentuje w dość niestandardowym, dużym formacie, przekroje pojazdów z VII części cyklu, które są niejako nowymi wersjami tych statków znanych z klasycznej trylogii. Mamy tutaj zatem nowego X-Winga Poe Damerona, myśliwce TIE Sił Specjalnych Najwyższego porządku, ale także imponujący przekrój gwiezdnego niszczyciela Finalizera. Rzecz naprawdę robi wrażenie rozmiarem i szczegółowością. Nie zabrakło również kultowego Sokoła Millennium, ścigacza Rey czy innych jednostek Ruchu Oporu. Na tych 48 stronach zmieszczono wszystko co najważniejsze uzupełniające to o dane techniczne i krótkie, ale zwięzłe opisy. I przyznam, że te opisy są wystarczające, tak trafiono w punkt z ich objętością. Sama jakość ilustracji nie pozostawia wiele do życzenia. Konstrukcje są ładnie odwzorowanie i pomimo tego, iż technologie w nich zaprezentowane nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością są przekonujące. No wiadomo, jeśli pomyśli się o nich w kategoriach realnego życia to opisy mogą nawet bawić, ale pamiętajmy o jednym - to wymyślony świat rządzący się swoimi prawami. 

A dziś wypada 4 maja czyli Dzień Gwiezdnych wojen dlatego też wszystkim fanom, ale i sobie samemu, życzę, aby Moc nigdy nas nie opuszczała! 

Odwiedź mnie na Lubimy Czytać i Facebooku !

INFO
Autor: Jason Fry, Kemp Remillard
Tytuł: "Star Wars. Przebudzenie Mocy. Niesamowite przekroje"
Wyd.: Egmont, Warszawa 2017
Il.str.: 48
Cena: 64,99 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mara Jade: Ręka Imperatora

Po ostatnim ogromnym rozczarowaniu, jakim była dla mnie lektura komiksu  Star Wars Legendy. Opowieści Jedi: Dawni rycerze , bardzo niechętni...