środa, 7 lipca 2021

Star Wars Łowcy nagród. Najgroźniejsi w galaktyce

Ostatnio dużo tych starłorsów na blogu, ale póki jest o czym pisać należy to robić. Egmont sypnął komiksami, a urzeczeni fani ochoczo potrząsnęli sakiewkami w tym i ja. Kolejny album prezentuje historię poświęconą łowcom nagród - zakapiorom realizującym zlecenia dla tych, którzy dobrze płacą. W uniwersum ich nie brakuje, a tu możemy przyjrzeć się ich działaniu w praktyce.

Do łowców wraca wspomnienie misji sprzed lat, z której to ledwo uszli z życiem za sprawą zdrady jednej z osób z ekipy. Nakano Lash ścigana jest zarówno przez swojego dawnego protegowanego Valance'a jak i owianego złą sławą Bobę Fetta. Wszyscy pragną jej śmierci, ale Lash nieprzypadkowo ujawnia się po latach. Dawnym sojusznikom przyjdzie zmierzyć się w misji będącej sprawą honoru łowców. Zdrada musi zostać pomszczona. W tle pojawia się spór dwóch przestępczych klanów bezpośrednio powiązanych z misją sprzed lat. Jakie tajemnice wyjadą na jaw, i czy będą one miały znaczenie w spłacie niewyrównanych rachunków?

Spotkałem się z mieszanymi opiniami na temat fabuły tego albumu. O ile jednogłośnie wydanie komiksu przypadło fanom do gustu, bo jest bardzo staranne i zwyczajnie warte wydanych pieniędzy o tyle już historia Valance'a niekoniecznie spełniła oczekiwania. W moim odczuciu jest to dobry komiks, którego scenariusz jest pretekstem do pokazania pełnych akcji zmagań tak cenionych łowców nagród. No mówiąc bez owijania w bawełnę jest to niezłe mordobicie. Wyraźnie zarysowany mamy konflikt, a i twist fabularny jest całkiem satysfakcjonujący. Rysunki są pełne dynamiki, dobrze oddające emocje postaci, kolory żywe, wszystko jest wyraziste - dokładnie tak jak lubię. Myślę, że i charakter bohaterów, bynajmniej niebędących aniołami, został oddany należycie. Bossk jest szalony i niezwykle agresywny. Boba Fett to natomiast facet pozbawiony skrupułów zdeterminowany, aby osiągnąć cel. Valance, będący cyborgiem, ucieleśnia morderczą skuteczność maszyny z typowymi dla ludzi rozterkami. Przynajmniej ja tak to odebrałem. 

 Odwiedź mnie na Lubimy Czytać i Facebooku !

INFO
Scenariusz: Ethan Sacks
Ilustracje: Paolo Villanelli
Tytuł: "Star Wars Łowcy nagród. Najgroźniejsi w galaktyce"
Wyd.: Egmont, Warszawa 2021
Il.str.: 120
Cena: 39,99 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Star Wars Łowcy nagród. Najgroźniejsi w galaktyce

Ostatnio dużo tych starłorsów na blogu, ale póki jest o czym pisać należy to robić. Egmont sypnął komiksami, a urzeczeni fani ochoczo potrzą...