środa, 22 września 2021

Mroczne serce Sithów

Minęło już trochę czasu od kwietniowej premiery komiksu Star Wars Darth Vader. Mroczne serce Sithów, ale jakoś dopiero teraz zabrałem się za sklecenie paru zdań na jego temat. Jest to kolejny album z nowej linii wydawniczej Egmontu.

Autorzy komiksu zafundowali naszemu ulubionemu czarnemu charakterowi prawdziwą "sentymentalną podróż" z licznymi niebezpieczeństwami w tle. Vader podczas swojej misji odwiedza znane mu miejsca takie jak Tatooine, Naboo czy Polis Massa wracając wspomnieniami do czasów, w których był jeszcze Anakinem Skywalkerem. Konfrontacja z własnym synem w Mieście w Chmurach zachwiała dotychczasową wiarą Vadera w Ciemną Stronę Mocy popychając go do podróży przez galaktykę. Poprzysiągł odnaleźć i zniszczyć każdą istotę pomagającą w ukryciu i szkoleniu Luke'a.  Na domiar złego prześladuje go widmo kobiety łudząco podobnej do zmarłej przed laty żony - Padmé.

Komiks przeczytałem już jakiś czas temu dlatego napisze pokrótce o tym co po tygodniach od lektury jeszcze we mnie zostało. To odwołanie do wątków znanych z klasycznej trylogii oraz prequeli nie dość, że fajnie wkomponowuje komiks w całość uniwersum to jeszcze pozwala nam spojrzeć na znane wydarzenia z innej perspektywy. Komiksy z Darthem Vaderm w roli głównej zawsze gwarantują dobrą rozrywkę pełną wartkiej akcji z dynamicznymi pojedynkami - tak też jest i tym razem. Jednak autorzy położyli równie duży nacisk na pokazanie Mrocznego Lorda z innej strony, tej bardziej ludzkiej, choć jak wiemy z człowieka w nim tyle co na lekarstwo. Ilustracje są w punkt, postacie dobrze oddane, a i kolorystyka nie jest jakaś udziwniona jak to nie raz bywa. No może cała historia jest zbyt skondensowana i przydałoby jej się parę stron więcej, aby bardziej "wgryźć się" w postać głównego bohatera.

Odwiedź mnie na Lubimy Czytać i Facebooku !

INFO
Scenariusz: Greg Pak
Ilustracje: Raffaele Ienco
Tytuł: "Star Wars Darth Vader. Mroczne serce Sithów. Tom 1"
Wyd.: Egmont, Warszawa 2021
Il.str.: 128
Cena: 39,99 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Operacja Gwiezdny Blask

I doczekałem się kolejnego tomu nowej serii Star Wars , ale przyznam Wam szczerze, że trochę się już gubię w tych historiach bo część wydawa...