niedziela, 22 lipca 2012

Setka!

Kiedy niespełna trzy lata temu zakładałem blog poświęcony książce i jej obecności w popkulturze nie spodziewałem się, że dobrnięcie do notki numer 100 zajmie mi aż tyle czasu. Różne były tego powody,  tematów do poruszenia wszakże nie brakuje, ale życie różnie się przeplata. Zaczynając pisanie chciałem, aby na blogu oprócz opisów i wrażeń związanych z jakąś konkretną lekturą, pojawiały się także teksty omawiające książkę szerzej. Poświęcenie bloga książką dobitnie uświadomiło mi, że pisanie na jakiś konkretny temat do najprostszych nie należy. Łatwo przecież jest wrzucać na bloga kilka notek na dzień typu "byłem z Kaśką, Baśką i Ciotką Klotką na imprezie, było zaje***cie" albo "mam takiego strasznego doła, że ciąć się będę tępym nożem do masła" osiągając tym samym 100 tysięcy wpisów rocznie. Wejść tym samym także ze 100 tysięcy bo ludzie lubią czytać o tragediach "prawdziwych ludzi" - blogerów - czy słuchać wyroczni stylu podpowiadającym im jak się ubrać bądź nie. Praktyczność drugiego przypadku jest oczywista, czego powiedzieć nie można o pierwszym przykładzie. No cóż znak naszych czasów. Sensacja i wszędobylskie wścibstwo wychowuje kolejne pokolenia sycące się internetowym fast foodem. Nie zmienia to postaci rzeczy, że jest wiele osób piszących ciekawie na temat książki tradycyjnej i elektronicznej. Warto właśnie w te miejsca zaglądać, dowiadywać się co warto przeczytać, co kogo poruszyło, a nie było kolejnym łzawym dziełem Paulo Coelho.W zakładkach "ZERKNIJ" i "LINKOWNIA" umieściłem kilka adresów blogów i stron internetowych, które warto odwiedzać, które warto znać. Nie są to wszystkie ciekawe blogi i strony internetowe godne uwagi i zachęcam do samodzielnego poszukiwania - co zresztą jest ułatwione dzięki odnośnikom do innych stron umieszczonych na niemalże każdym blogu. Mam nadzieję, że odwiedziny tego bloga nie są zliczane przez was Czytelników do czasu straconego, że będziecie wpadać częściej.

P.S. Słówko jeszcze dotyczące komentarzy na blogu. Jeśli Czytelniku mierzi Cię wyjątkowo mój styl, błędy, które popełniam szczególnie przy stawianiu przecinków i inne tego typu rzeczy, o których wiem i staram się je niwelować napisz proszę grzegorz.ignacy@interia.pl. Wskaż błąd - poprawię. Darujcie sobie krytyczne komentarze ANONIMOWE. Wredny komentarz anonimowy znaczy dla mnie mniej niż nic - podpisany to zupełnie inna bajka. Zachęcam zatem do słania podpisanych uwag i komentarzy - negatywnych także.

Odyseja Hillary Clinton

Od wyborów w Stanach Zjednoczonych minęły już prawie dwa lata, Donald Trump rozgościł się w Białym Domu, zasiadając zapewne z buciorami n...